Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët tregojnë çka s'duhet, e fshehin atë çka e di e tërë bota."

- At Gjergj Fishta   

Mbipopullimi në burgje/ Manjani: Fajin e ka Rama

Nga Skenderi 0

Ministri i Drejtesise, Ylli Manjani, duke folur per mediat lidhur me rastin e kompanise “Omnix”, dhe ka fajesuar Gjykatën e Durresit se ne menyre te paligjshme i ka dhene pronesine familjes Selçuni, mbi token ku do ndertohej resorti turistik ne Gjirin e Lalezit./r/n/r/nMinister of Justice, Ylli Manjani, talking to media on the occasion of the company "OMNIX", and blamed Court of Durres that illegally has given ownership family Selçuni, on land where will be built tourist resort Bay of Lalezit.

Ministri i Drejtësisë kritikon aksionet e qeverisë

Ministri i drejtësisë, Ylli Manjani e ka kritkuar sërish kryeministrin Rama lidhur me aksionet e qevrisë në thelbin e  të cilave është fjala “bug”. Është aksioni kundër vjedhjes së energjisë, aksioni kundër informalitetit e kundër ndërtimeve pa leje. Janë këto aksione të qeverisë Rama që sipas Ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani kanë mbipopulluar burgjet.

Manjani theksoi se do të hapim burgun e ri në Shkodër me kapacitet 800 vënde.

“Do të hapim burgun e Shkodrës me 800 vende. Burgu nuk duhet të kthehet në universitet kriminal për të rinjtë. 500 persona të dënuar janë identifikuar me probleme psikike. Kemi në projekt për ridizenjimin e spitalit të burgut”.

Nsërsa i pyetur nga gazetarët lidhur me çështjë e kanabisit, Ministri u shpresh se nëse është e nevojshme për asgjesimin e saj duhet të dalë dhe ushtria.

“Po qe e nevojshme duhet të dalë dhe ushtria. Nuk di të them është emergjencë apo jo, por nëse është e nevojshme të dalë dhe urshtria.

Nga ky fenomen ose ndahemi tani që sa ka filluar ose nuk ndahemi më, ose kur të ndahemi do të jetë shumë e vonshme.”

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>