Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Mbi 500.000 azikërkues të refuzuar jetojnë ende në Gjermani

Nga Ejona 0

azil

Bild raportoi këtë të enjte se qeveria federale në Gjermani ka identifikuar plot 549,209 raste personash të cilëve u është refuzuar kërkesa për azil por ende vazhdojnë të jetojnë në Gjermani.

Pjesa më e madhe e tyre janë nga Turqia(rreth 77.600) më pas nga Kosova(68,549) dhe pjesa tjetër nga Serbia(50.817) edhe pse Serbia dhe Kosova në vitin 2014 u shpallën vende të sigurta nga qeveria gjermane.

Rreth tre të katërtat e këtyre personave kanë jetuar në Gjermani më shumë se gjashtë vjet.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>