Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Mbetjet/ Nishani: Duhet të prevalojë interesi i qytetarëve

Nga Rexhina Biba 0

 

Presidenti i Republikës Bujar Nishani nuk ka shprehur ende një qëndrim zyrtarë në lidhje me ligjin e importit të mbetjeve, por shtoi se për çështje të tilla duhet të prevalojë gjithmonë interesi i qytetarit.

“Këshilltarët juridikë po punojnë dhe po përgatisin takim konsultues me përfaqësues të shoqërisë civile. Preferoj që për çështje të tilla të ezauroj një konsultë sa më të gjerë të jetë e mundur përpara se të mbaj një qëndrim. Çështje të tilla madhore që lidhen me interesat e qytetarëve duhet t’i fokusojmë në rrugën e zgjidhjes së interesit të publikut. Sovrani është qytetari dhe interesi i tij duhet të prevalojë”, tha Nishani.

Presidenti Nishani u pyet për këtë çështje gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej