Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Mbetjet/ Basha: Referendum, do helmohemi, Rama: Rrezik imagjinar

Nga Skenderi 0

screenshot_1-115-655x356

Partia Demokratike kërkon  referendum për çështjen e plehrave. Ky ka qenë vendimi i marrë sot nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike. Vendimin  e komunikoi për median kreu i PD, Lulzim Basha.

Kreu Demokrat akuzoi kryeminsitrin Edi Rama se pasi e drogoi Shqipërinë, tani ka vendosur edhe ta helmosë. Basha u shreh se  është aleancë e Edi Ramës me mafian ndërkombëtare të plehrave për të sjellë helme në Shqipëri, nuk ndryshon aspak nga aleanca e tij me kartelin e drogës që ka mbuluar Shqipërinë me drogë.

I menjëhershëm ka qënë dhe reagimi i Kryeministrit Rama pas deklaratave të bëra nga Kru i Opozitës Lulzim Basha. Rama në një postim në facebook shkruan se rreziku për të cilin folit kreu i PD është imagjinar.

Rama:

“Tani që Luli kapi flamurin e luftës me rrezikun imagjinar kuptohet kollaj se në ç’kazan fshihet lepuri i rrenës për ligjin tonë mbi mbetjet”.

capture

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>