Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

Mbetjet/ Albina Nanaj: Kjo qeveri po bën ato që ka premtuar se nuk do të bënte

Nga Skenderi 0

befea54c58ee778e31c5253c95bd623c_xl

Këshilltarja e PDIU-së në këshillin bashkiak të Tiranës: ç’na duhet turizmi e bujqësia, invtitorëve u fusim një dru dhe i kthejmë mbrapsht

Problemi më i madh me qeverinë nuk është se nuk po bën ato që premtoi, por se po ben ato që premtoi se nuk do t’i bënte” , kështu është shprehur këshilltarja e PDIU-së në këshillin bashkiak të Tiranës, Albina Ferko Nanaj. Përmes një mesazhi në fb ajo reagoi ashpër kundër qeverisë duke theksuar me ironi: “ç’na duhet turizmi e bujqësia, invtitorëve u fusim një dru dhe i kthejmë mbrapsht”.

Albina Ferko Nanaj :

“Problemi më i madh me qeverinë nuk është se nuk po bën ato që premtoi, por se po ben ato që premtoi se nuk do t’i bënte. Absurde sigurisht! E kam fjalën për ndryshimet që do lejojnë importimin e plehrave. Shto këtu edhe propozimet e sotme të dhomes së tregtisë për legalizim të kanabisit dhe shtëpive publike dhe ja ku u lulezua Shqipëria. Shumë e thjeshte! S’kuptoj çfarë kemi pritur. Ç’na duhet turizmi e bujqësia. Investitorëve u fusim një dru dhe i kthejmë mbrapsht”.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>