Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Maturantët sërish sot në protestë para kryeministrisë

Nga Klodiana 0

Maturantët kanë kanë vijuar protestat para kryeministrisë duke pohuar se nuk kanë rezultuar fitues as në fazën e dytë pavarësisht mesatares së lartë.

Dhjetëra maturantë në protest kanë pretenduar se rregullat e përzgjedhjes ndryshuan në momentin e fundit. Duke  e cilësuar një turp mënyrën e përzgjedhjes së fituesve në universitete ndërsa shprehen.

Ministria e Arsimit ka deklaruar se nuk do të ketë ndryshim të formulës së përzgjedhjes së fituesve në universitete, duke shtuar se asnjë maturant nuk do të ngelë pa shkollë pasi ka ende kuota të lira

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej