Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Maturantët/ Mbyllet faza e dytë e rregjistrimeve, zbardhen kuotat e lira në fakultetet e Tiranës

Nga Ejona 0

MAS lajmëron se sot është mbyllur faza e dytë e rregjistrimeve në universitetet shqiptare.  Të gjithë maturantët që nuk kanë fituar deri më tani kanë kohë deri me datë 20 të këtij muaji për të bërë rregjistrimet.

Mësohet se dy degët më të kërkuara nga studentët janë mjëkësia dhe ekonomiku por ende kanë mbetur vende bosh. Në Fakultetin e Ekonomisë kanë mbetur 700 vende bosh, në atë të Mjekësisë 26, në Fakultetin Histori-Filologji 317 vende bosh, tek Shkencat e Natyrës 937 kuota, tek Gjuhët e Huaja janë 483 kuota dhe në Shkencat Sociale janë 402 kuota të lira.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej