Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Maturantët/ Dita e fundit e raundit të dytë për aplikimet në universitet

Nga Skenderi 0

Sot është dita e fundit që maturantët mund të aplikojnë për  të ndjekur studimet në universitete. Maturantët mund  aplikojnë pranë Agjencisë Kombëtare të Provimeve për 10 programe studimi.

Të ndarë sipas ditëve kalendarike, gjatë ditës së sotme kanë aplikuar maturantët nga Dibra, Kukësi, Bulqiza, Mati e Tropoja. Deri në mesditë kanë aplikuar mbi 19 mijë  maturantë.

Por të gjithë maturnatët, të cilët për arsye të ndryshme nuk kanë mundur të aplikojnë në datat e përcaktuara, do të mund të aplikojnë të shtunën më 1 tetor, pasi sistemi do të jetë i hapur vetëm për këtë qëllim në mënyrë që askush të mos të privohet nga e drejta e aplikimit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej