Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Maturantët, akuza mes Tafajt dhe Nikollës

Nga Klodiana 0

nikolla-tafaj

Ministria e Arsimit, Lindita Nikolla është përplasur me paraardhësin demokrat, Myqerem Tafaj për situatën e krijuar me pranimet e studentëve në universitete.

Tafaj: Unë mendoj se me këtë situatë të drogës në Shqipëri është detyrë parësore e kësaj qeverie të mbrojë në radhë të parë nxënësit, të rinjtë, por prindërit e kanë humbur këtë besim.

Nikolla: Më vjen mirë që ju dëgjoj profesor, pasi ia dolët të dilnit të pafajshëm në një proces gjyqësor.

Nikolla: Po çfarë cilësie kishe o profesor kur asnjëherë nuk e tregove se cili ishte katofi i Maturës Shtetërore? Po! Po! Ju profesori i nderuar që duhet ta lëviznit atë si ju interesonte politikisht.

Tafaj: Parimi që keni ai i përbaltjes është parimi kryesor. Ju vazhdoni me këtë filozofi.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>