Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Matteo Renzi jep dorëheqjen nga Partia Demokratike (film)

Nga Klodiana 0

Matteo Renzi ka zyrtarizuar dorëheqjen si lider i Partisë Demokratike pas humbjeve të mëdha në zgjedhjet e zhvilluara në Itali.

Ky lajm u bë i ditur në fillim nga burime brenda partisë dhe më pas u konfirmua dhe nga vetë Renzi.

“Po lë drejtimin e partisë, duhet të hapet një faqe e re,” është shprehur ai në një konferencë të zhvilluar pak minuta më parë.

Dorëheqja e tij dukej çështje minutash përpara daljes publike që vonoi deri sot pasdite. Renzi qëndroi i mbyllur në zyrën e tij me më të besuarit.

Renzi si DIMETTE DA SEGRETARIO del Pd. Diretta dalla sede nazionale del Partito Democratico

Posted by Agenzia Vista on Monday, March 5, 2018

http://www.balkanweb.com/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej