Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

Mat/ Asgjësohen mbi 10 mijë bimë narkotike, në kërkim kultivuesi

Nga Rexhina Biba 0

Forca policie te Nderhyrjes se Shpejte, FNSH, duke prere bime kanabis ne mallet e Kurveleshit, ne Tepelene. Policia shqiptare po ndermerr nje aksion te gjere gjate te cilit jane gjetur dhe shkaterruar rreth 16.000 bime kanabis. Deri me tani gjysme milioni bime kanabis jane shkaterruar qe kur qeveria vendosi luften kunder kultivimit te droges dhe trafikimin si nje nga perparesite kryesore te saj./r/n/r/nPolice forces destroy cannabis plants in Kurvelesh commune, 200 kilometers (125 miles) south of the Albanian capital, Tirana. Albanian police found and destroyed some 16,000 cannabis plants and arrested a suspect. So far half a million cannabis plants have been destroyed since the government set fighting drug cultivation and trafficking as a top priority.

 

Forcat e policisë së Matit, pas një hetimi të përbashkët me prokurorinë, kanë asgjësuar këtë të mërkurë 10 mijë e 600 bimë kanabis sativa.

Sipas një njoftimi për shtyp, aksioni është realizuar në njësinë administrative Lis, në territorin e fshatit Myz.

Personi i dyshuar për kultivimin e bimëve, shtetasi Fatmir Shehu, 45 vjeç, është shpallur në kërkim.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>