Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Masë disiplinore ndaj mësueses që nxori nga klasa 15-vjeçarin që u vra me thikë në Durrës

Nga Media 0

“ Më vjen shumë keq për atë që ndodhi. E di shumë mirë rregulloren që duhet te lajmëroja prindërit por nuk kisha kë të lajmëroja, pasi babai i tij ndodhej në Greqi ndërsa nëna në punë deri në orėn 16.00. Në këto kushte i kërkova të vinte me prindërit në shkollė” ka deklaruar mësuesja e Angjelo Gjokazaj, ndaj të cilës është marrë masa disiplonore e paralajmërimit për përjashtim.

“Ne si drejtori mblodhëm Këshillin e disiplinës në mëngjes për të shqyrtuar rastin. I vetmi gabim i mësueses ka qenë që nuk lajmëroi familjen në kohë”, ka deklaruar nën drejtori i shkollës Hysen Cela.

15-vjeçari që u vra para të premten ka shkuar në shkollë disa minuta me vonesë dhe mësuesja e ka nxjerrë nga klasa. Pas kësaj ngjarje doleshenti u vra nga boshkmashatari i tij Devi Lala, i cili e qëlloi tre herë me thikë pas një konflikti të çastit

 

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej