Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Masakra në Valbonë, Lu takohet me banorët e Tropojës

Nga Media 1

Nga Besmir Lushaj

Nga takimi i ambasadorit të SHBA-ve Donald Lu me një përfaqësi të banorëve të Valbonës dhe Dragobisë.

Ambasadori shprehu shqetësimin dhe habinë e tij për faktin se punimet në Valbonë vijojnë ndërkohë që çeshtja është apeluar në Gjykatën e Apelit dhe drejtësia ende nuk është shprehur me një vendim të formës së prerë.

Shqetësimi iu bë i ditur edhe përfaqësuesit të Ministrisë së Energjetikës i thirrur pak minuta më vonë në takim.
Masakra mbi Valbonë ka tronditur çdo qenie të arsyeshme.

Zaret po lëvizin. Intelektualët e Tropojës, me përjashtime të vogla, nuk çlirohen dot nga garnizoni i servilizmit politik.

Mobilizimi popullor po i fundos këta dhe idhujt e tyre të fabrikuar. Historia mban gjithnjë shënime.

Loading...

Komente (1)

  1. U be e qarte se Tropoja ka vetem intelektual kazani ose intelektual politik,po kesshtu mungon dhe deputeti,pershendes ambasadorin LU dhe gjithe kembngulsit e Valbones.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej