Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Masakra në Shkodër/ Lihet në burg autori i krimit dhe bashkëpunëtori

Nga Skenderi 0

1636935

Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg autorin dhe bashkëputorin e masakrës në Dajç të Shkodrës ku mbetën të vrarë 2 persona dhe u plagosën 4 të tjerë.

Bashkëpunëtori  Marcel Shpijaku personi që ndihmoi autorin e masakrës së Shkodrës, ka thënë përpara togave të zeza  se i gjeti armën dhe e ndihmoi autorin e masakrës të largohej pasi kishte frikë se mos e vriste.

Ndërsa , autori i krimit Miklovan Parubi nuk foli  fare përpara trupës gjykuese, lidhur me ngjarjen.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>