Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Masakër në Shkodër, pas lojës së pokerit vret dy shokët e plagos 4 të tjerë

Nga Klodiana 0

Dy persona u vranë ndërsa katër të tjerë u plagosen në fshatin Dajç të Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur në një lokal, te kryqëzimi i Dajçit ku po luhej një lojë pokeri me letra.

Një 33 vjeçar i cili njihet si një person problematik si edhe përdorues i lëndëve narkotike, në grindje e sipër ka hapur zjarr mbi të gjithë lojtarët e tjerë të pokerit, shokë me njeri-tjetrin. Policia është vënë në ndjekje të autorit të ngjarjes.

Viktimat janë shtetasi Arjet Saiti, 42 vjeç dhe Gacalin Kopshti, 30 vjeç, ndërsa të plagosur kanë mbetur shtetasit Aleks Prendi, 42 vjeç, Ndok Marku, 35 vjeç, Vinçens Kopshti, 22 vjeç dhe Kitas Molla 26  vjeç.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej