Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Masakër në burgjet e Brazilit, bandat vrasin 33 persona

Nga Rexhina Biba 0

Pas revoltave në burgun e Manausit në Brazil, ku mbetën të vrarë më shumë se 60 persona, një tjetër masakër ka ndodhur në një burg në shtetin latin.

Të paktën 33 të burgosur kanë mbetur të vdekur pas shpërthimit të trazirave në një tjetër burg, ku anëtarët e dy bandave janë përplasur mes tyre, duke shkaktuar një masakër të vërtetë.

Dhuna shpërthey në një burg në Roraima, ndërsa janë shpërndarë edhe pamje të tmerrshme nga brenda burgut.

Vetëm pak ditë më parë, në burgun e Manausit, rreth 60 persona mbetën të vrarë. Mes viktimave ishin edhe 6 të burgosur të cilëve iu pre koka e u hodhën nga dritaret.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej