Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Martohet Princ Leka II dhe Princeshë Elia Zogu/ Foto

Nga Skenderi 0

Në Pallatin e Brigadave është mbajtur ceremonia e celebrimit të Princ Leka II dhe bashkëshortes së tij  Elia Zaharia.

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka kurorëzuar çiftin mbretëror.

Nga sot Elia Zaharija do të jetë Princeshe Elia Zogu.

Në këtë ceremoni madhështore të familjes mbretërore shqiptare, vendi ynë pret përfaqësues të Familjeve të mëdha Mbretërore të Evropës dhe më gjerë.

epa05576250 Albanian Prince Leka Zogu II (L) and his wife Elia Zaharia (R) smile for a picture after their wedding ceremony held in Tirana, Albania, 08 October 2016. EPA/GENT ONUZI

epa-gent-onuzi-3-768x551

epa05576244 Tirana's mayor Erion Veliaj (R) conducts the wedding ceremony for Albanian Prince Leka Zogu II (L) and his wife Elia Zaharia (C) held in Tirana, Albania, 08 October 2016. EPA/GENT ONUZI
EPA/GENT ONUZI

epa-gent-onuzi-7-768x512 epa-gent-onuzi-8-768x512 epa-gent-onuzi-9-768x512 epa-gent-onuzi-10-768x510

epa05576245 Elia Zaharia pictured during her wedding ceremony with Albanian Prince Leka Zogu II (not pictured) held in Tirana, Albania, 08 October 2016. EPA/GENT ONUZI

epa-gent-onuzi-12-768x512-1 epa-gent-onuzi-13-768x514 epa-gent-onuzi-14-768x551 epa-gent-onuzi-15-768x493

11 capcapture capture-pn
lekaaaleka4
leka6  leka-8

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej