Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Marie Kraja”, rikthehet gara e muzikës operistike (film)

Nga Klodiana 0

Festivali ndërkombëtar operistik “Marie Kraja” rikthehet në datat 19 dhe 20 Prill në dy netë magjike me ariet dhe këngët më të bukura klasike.

Përmes një postimi në facebook, drejtorja e Përgjithshme e TKOB, Zana Çela u shpreh se kjo është periudha më emocionuese për të.

“Janari i vitit 1999 është një nga periudhat më emocionet më të forta, që nuk komandoheshin nga mendja ime pasi po vinte në jetë një event që peshonte rëndë për trupin tim, atëherë krejt të brishtë.”, shkruan Çela.

The International Festival of Operatic Singers “Marie Kraja”

20 vjet me pare, ne Janar te vitit 1999, nisi eventi i pare muzikor nderkombetare i Shqiperise, Festivali Nderkombetare i Vokalit Operistik, “Maria Kraja”.Rikthehet ne datat 19 dhe 20 Prill ne dy nete magjike me ariet dhe kenget me te bukura klasike, intepretuar nga artiste te ardhur nga vende te ndryshme te botes .

Publiée par The International Festival of Operatic Singers “Marie Kraja” sur Mardi 2 avril 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej