Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Maradona nderohet me statujë në Indi (film)

Nga Klodiana 0

Diego Armando Maradona ishte i ftuar në Kalkuta të Indinsë për të përuruar statujën e tij prej bronzi, tre metra të lartë, që të kujton momentin kur El Pide de Oro ngriti lart Kupën e Botës në vitin 1986 në Meksikë.

Por sikurse në rastin e statujës së Cristiano Ronaldo, lë shumë vend për diskutim ngjashmëria e veprës me pamjen e atëhershme të legjendës së futbollit.

Vetë Maradona, i ftuar për të zbuluar këtë statujë, u surprizua kur e pa për herë të parë.

Komentet në rrjetet sociale kanë qenë të shumta, pasi vënë në diskutim cilësinë e portretit të Maradonës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej