Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Maqedoni, gjendet varrezë masive në oborrin e Ali Ahmetit

Nga Ejona 0

varreze

Në oborrrin e shtëpisë së ish-kryetarit të BDI-së në Maqedoni, Ali Ahmeti është gjetur një varrezë masive. Lajmi është konfirmuar nga vetë politikani shqiptar në një konferencë për shtyp në Zajaz të Kërçovës.

Agjencia e lajmeve “Zhurnal” ka siguruar fotot e para të eshtrave të nxjerra nga varrezat, të cilat do t’u dërgohen organeve kompetente për ekspertizë të mëtejshme. Në vendngjarje kanë shkuar prokurorë dhe policia për të hetuar mbi dëshmitë dhe për të zbardhur ngjarjen.

Mësohet se eshtrat e zhvarrosura do të rivarrosen në vendet e përcaktuara pas përfundimit të hetimeve.

ali alii aliiiiiii

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>