Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Manjani: Anëtarët e KLGJ dhe KLP po zgjidhen si në kohën e Enverit

Nga Media 0

Sipas ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani procesi i zgjedhjes së anëtarëve të KLGJ dhe KLP i ngjan si kontrolli punëtor e fshatar në kohën e Enverit.

Manjani shprehet se në diktaturë kishte Bashkime Profesionale, ndërsa sot këto bashkime njihen si Shoqëri Civile.

“Kjo përzgjedhja e anëtarëve të KLGJ dhe KLP, më ngjan si kontrollit punëtor e fshatar në kohën e Enverit!

Si atëhere edhe sot, partia kujdeset që kontrollorët të jenë të saj… Dallimi i vetëm është emertimi i kolektivave punonjëse. Atëhere kishte Bashkime Profesionale, sot njihet si Shoqeria Civile…

Thelbi është njesoj. Kontrolli punëtor tashmë do garantojë drejtësinë popullore, që edhe Enveri vetë nuk e besonte. Drejtësia popullore në veprim!”, shkruan Manjani.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej