Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Manchester United shpartallon West Ham në startin e kampionatit

Nga Klodiana 0

Romelu Lukaku ka shkëlqyer në debutimin e tij me Manchester United në ndeshjen e parë të “Premier League” për sezonin 2017-2018. Belgu ka realizuar dy-herë në takimin që u fitua 4-0 nga “djajtë e kuq”.

 

Lukaku zhbllokoi takimin në minutën e 33-të pas një asisiti perfekt të Rashford, ndërsa ekzaktësisht 20 minuta më pas ishte radha e Mkhitaryan për të dhënë kontributin në golin e dytë personal të Lukakut.

 

Për të mbyllur në perfeksion takimin e parë të këtij kampionati mendoi fillimisht Martial dhe më pas Pogba. Dyshja franceze me golat e tyre vulosën përfundimisht shifrat përfundimtare të takimit.

United pasi është mbyllur java e parë merr kryesimin e “Premier League” me ëndrrën për të mos e lëshuar më pavarësisht se ata e dinë mirë se ky është vetëm fillimi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej