Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Manchester United ndërpret zyrtarisht kontratën me Ibrahimovic

Nga Klodiana 0

Manchester United ka ndërprerë kontatën me sulmuesin Zlatan Ibrahimoviç. Lojtari i cili u transferua në “Old Traford” në verën e vitin 2016 është një futbollist i lirë dhe tashmë mund të firmosë me cilindo klub që dëshiron.

“La Times” ka shkruar se sulmuesi suedez ka nënshkruar një kontratë me klubin amerikan të Los Angeles Galaxy. Marrëveshja pritet të zyrtarizohet nesër dhe futbollisti pritet të zbarkojë në Amerikë javën e ardhshme.

Ibrahimovic ka qenë duke rikuperuar nga një dëmtim, por sipas shtypit amerikan ai mund të jetë në dispozicion të skuadrës për derbin e 31 marsit që Galaxy do të luajë kundër Los Angeles FC.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej