Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Manchester City skuadra më e shtrenjtë evropiane

Nga Klodiana 0

Sipas CIES, Football Observatory, Manchester City është skuadra më e shtrenjtë në botë.

Manchester City ka shpenzuar për të krijuar këtë skuadër 853 mln euro, duke kaluar Paris Saint-Germainin, i cili vetëm këtë merkato shpenzoi 400 mln euro.

Gjatë kësaj merkato Manchester City ka shpenzuar 242 mln euro për blerjet e Benjamin Mendy, Kyle Walker, Bernardo Silva dhe Enderson Danilo.

Pas City-t dhe PSG-së vendin e tretë e mban Manchester United dhe pas tyre vijnë dy kolosët spanjolle Barcelona dhe Real madrid.

Renditja

manchester city

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej