Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Mamografi falas në kuadër të muajit të ndërgjegjësimit të kancerit të gjirit

Nga Media 0

Në kuadër të tetorit, që është muaji i ndërgjegjësimit të grave me kancer gjiri, Europa Donna Albania në bashkëpunim me ISHP-në ofrojnë sot në ambientet e ISHP –së mamografi falas për të gjtha zonjat.

Mesatarisht mund të kryhen deri në 15 mamografi, dhe një seancë e tillë zgjatë deri në 20 minuta.

Europa Donna Albania i bën apel të gjitha grave dhe nënave që të drejtohen pranë ISHP-së për të bërë një kontroll rutinë në kuadër të mbrojtjes së jetës së tyre.  Ky shërbim ofrohet nga ora 09:00 deri në orën 16:00.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej