Ka than' i moçmi: 

"Shqipëria është një vend i bekuar me njëmijë bukurira, shkelur nga turma e cila ushqen njëfarë urrejtje ndaj bukurisë".

                                                                                       -Faik Konica

Makinën e parë në Shqipëri e ka blerë një shqiptar nga Çamëria në vitin 1913

Nga Media 0

Makina e parë e blerë nga një shqiptar ishte e tipit FIAT dhe u ble nga një shqiptar i quajtur F. Sulioti. Ishte viti 1913, kur shqiptari nga Çamëria u bë pronari i parë i  këtij automjeti në Shqipëri.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej