Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Makina përplas për vdekje një person në Laç

Nga Klodiana 0

Një person është aksidentuar për vdekje  nga një makinë në autostradën Laç- Mamurras.

Bëhet me dije se një makinë tip “Benz” me targa AA 044 MS ka përplasur për vdekje një këmbësor, duke i shkaktuar vdekjen.

Policia ka bërë të mundur arrestimin e drejtuesit të mjetit, Preng Gjoka 22 vjeç nga Laçi.

Aktualisht vijojnë hetimet, ndërsa policia po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej