Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Makina përplas për vdekje 10-vjeçarin

Nga Klodiana 0

Peqin një fëmijë ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti rrugor këtë të shtunë. Ngjarja ka ndodhur ndodhur në fshatin Gjocaj, kur fëmija po tentonte të kalonte rrugën.

Nga të dhënat paraprake mësohet se fëmija i aksidentuar ka humbur jetën gjatë rrugës për në spital.

Policia mbërriti në vendin e ngjarjes dhe po heton për shkaqet e saj. Raportohet se 10-vjeçari ka prerë rrugën befasisht automjetit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej