Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Makina godet shtyllën, pa drita Orikumi

Nga Klodiana 0

Një autoveturë është përplasur me një shtyllë tensioni të mesëm duke lënë pa energji elektrike qytetin e Orikumit. Sipas OSHEE-së, fatmirësisht nuk ka patur pasoja në jetë njerëzish.

“Gjatë mesnatës të ditës së sotme ndodhi një aksident, ku një autoveturë u përplas me shtyllen e tensionit te mesëm 10kV (fideri nr.3), fatmirësisht pa pasoja për jetën e dy personave brenda mjetit, por nga ana tjetër la pa energji elektrike qytetin e Orikumit.

Falë gatishmërisë, brigada e punonjësve të OSHEE-së në Vlorë mori masa duke punuar natën dhe bëri të mundur riparimin e demit dhe rikthimin e energjisë elektrike rreth orës 02:00 të mëngjesit”, bën me dije OSHEE.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej