Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Majlinda Bregu pas ndarjes nga jeta të Liri Belishovës: Mirënjohje

Nga Klodiana 1

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu është shprehur me nderim për zonjën Liri Belishova, një nga figurat emblematike të LANÇ dhe të viteve të diktaturës, e cila ndërroi jetë dje në moshën 92-vjeçare.

“U prehsh ne paqe Liri Belishova!

Nje grua e pafat ne endrren e rinise per te zgjedhur politiken si sherbim ndaj vendit te saj!  E rralle kurajo per te pranuar se komunizmi ishte nje sistem qe nuk kursente askend qe i dilte kunder! As gruan, as nenen, as femijen!

Me mirenjohje per pervuajtjen e perunjesi per mbeshtetjen, nostalgji per urimet e vazhdueshme dhe keshillen se asgje nuk ka me shume rendesi sesa te gjesh ekuilibrin mes respektit per veten dhe asaj çka beson se eshte e drejte dhe detyrimit per te thene te verteten edhe kur kushton!”, është shprehur Majlinda Bregu në rrjetin social Facebook.

Loading...

Komente (1)

  1. Kjo Liria ka qene edhe persekutore, edhe e persekutuar…Gjithe keto ngushellime dhe gjithe keto nderime po i behen vetem se ka qene komuniste e oreve te para, antare e byrose politike ne diktaturen me te eger.. Nuk e di si keto “figura” nuk kane nderuar asnje te persekutuar nga fillimi ne fund dhe asnjehere nuk harrojne te qyrraviten per komunistet, qe pavarsisht si i ka marre jeta, prap kriminele mbeten.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej