Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Magazina e drogës në Rrëshen, publikohen emrat e 22 të arrestuarve

Nga Skenderi 0

Policia e Shtetit jep detajt  e operacionin të  zhvilluar një ditë më parë në Rrëshen, por ende nuk ka dhënë shifrën  zyrtare për sasinë e drogës së kapur.

Nga dyshimet e para mendohet se sasia e kanabisit të kapur mund të arrijë në disa ton.

Për këtë fakt në komunikatën e policisë thuhet  se ka filluar të peshohet sasia e hashashit të gjetur në magazinën e shtetasit K.R., te vendi i njohur si ish-Grumbullimi në dalje të Rrëshenit. Gjatë kontrollit u konstatua një sasi e madhe bimësh ne proces tharjeje dhe përpunimi.

Gjithashtu policia bën më dije se, gjatë ndërhyrjes në magazinë e përshtatur për tharjen e bimëve narkotike u kapën duke punuar 22 shtetas, si dhe është shpallur në kërkim pronari i magazinës.

Të arrestuarit janë:

1-Altin Ndoj(Cordeanu) , 32 vjeç, banues në Kurbin

2-Jetnor Kaja , 24 vjeç, banues në Lushnje

3-Leonard Lama , 26 vjeç, banues në Mirditë

4-Ramo Gaba , 48 vjeç, banues në Gjirokaster

5-Sokol Lama , 37 vjeç, banues në Mirditë

6-Vitor Lleshi , 43 vjeç, banues në Lezhë

7-Ilir Meraj , 40 vjeç, banues në Mirditë

8-Ded Deda , 33 vjeç, banues në Mirditë

9-Ermir Capani , 23 vjeç, banues në Kurbin

10-Fatjon Lama , 20 vjeç, banues në Mirditë

11-Paulin Prenga , 22 vjeç, banues në Kurbin

12-Taulant Marena , 25 vjeç, banues në Mirditë

13-Afrim Bulica , 37 vjeç, banues në Mirditë

14-Arben Lesaj , 38 vjeç, banues në Lezhë

15-Gjetë  Ndoj , 23 vjeç,  banues në Kurbin

16-Gjovan Ndoj , 47 vjeç, banues në Mirditë

17-Petrit Prenga , 44 vjeç, banues në Lezhë

18-Gjon Prenga , 28 vjeç, banues në Mirditë

19-Ilir Lama , 26 vjeç, banues në Mirditë

20-Maringlen Gjinaj, 39 vjeç, banues në Lezhë

21-Erald Zajmi,  24 vjeç, banues në Lushnje

22-Valentin Simoni , 34 vjeç, banues në Mirditë

Veprat penale në ngarkim të këtyre shtetasve janë “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Grupi i strukturuar kriminal”.

droga-rreshen

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej