Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Lushnje, humb jetën nga i ftohti roja i një pallati

Nga Ejona 0

Një 52-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e të ftohtit në qytetin e Lushnjes

Ka ndërruar jetë shtetasi Bashkim Çepa nga fshati Golem i cili punonte si roje nate në një pallat në lagjen “Gafurr Muça” në Lushnje.

Familjarët pasi e kanë parë viktimën në gjendje të rëndë hipotermie e kanë dërguar menjëherë në spital por 52 vjeçari nuk ka mundur t’i mbijetojë gjendjes së rënduar.

Mësohet se viktima ishte dhe i sëmurë kronik, me probleme kardiake.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej