Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Luleborë, ja si e këndon grupi mongolez këngën shkodrane

Nga Media 0

mongol3

Kenga “Luleborë” është një ndër perlat e muzikës shqiptare. Kënga shkodrane është kënduar në mijëra verisone nga grupe e këngëtarë të ndryshëm shqiptarë. Kësaj here e gjejmë të kënduar nga një grup nga Mongolia. Ndiqni interpretimin fantastik të këngës lule borë kënduar nga grupi mongolez.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>