Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Lufta në Kosovë/ Publikohet fotoja e rrallë e këngëtares shqiptare në krahët e nënës së saj

Nga Media 0

Në ditën përkujtimore të nisjes së bombardimeve nga forcat aleate të NATO-s ndaj bazës ushtarake serbe, në mediet kosovare, janë publikuar disa foto nga ngjarja e vitit 1999. Ndër fotot e publikuara, ajo që bie në sy është dhe këngëtarja Fjolla Morina.

Gjatë periudhës së luftës Kosovë-Serbi, shumë banorë të Kosovës u detyruan me forcë, të shpërnguleshin nga trojet e tyre, duke emigruar në vende të ndryshme, pjesa më e madhe në Shqipëri.

Me sa duket një nga artistët e skenës shqiptare që ka përjetuar tmerret e luftës ka qenë dhe Fjolla Morina. Një foto e rrallë e këngëtares, në gjendje të fikëti, është publikuar në mediet kosovare.

Foto e vitit 1999, ku duket Fjolla Morina në gjendje të fikëti dhe nëna e saj.

Kjo foto e shkrepur në vitin 1999 është një ilustrim i gjithë tmerreve që kanë përjetuar kosovarët, midis tyre dhe Fjolla, e cila ka qenë një ndër emigrantët e bastisura nga vendi i saj. Në foto shfaqet dhe nëna e saj, e cila mban në krah të bijën, në gjendje të rënduar shëndetësore.

/dosja.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej