Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Luan Rama: Ligji për minoritetet është kundër interesit kombëtar

Nga Klodiana 0

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama, i ka parashtruar një kërkesë kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi, që të mos miratohet Projektligji “Për mbrojtjen e pakicave kombëtare” në mënyrën se si është paraqitur.

Me anë të një postim në rrjetin e tij social Facebook, Luan Rama ka shkruar “Projektligji”, nuk duhet miratuar! Sepse ai bie ndesh me Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë, sepse ai bie ndesh me interesat kombëtare të shqiptarëve”.

Luan Rama  ka shtuar se ligji për minoritetet, është një ligj që shpreh vullnetin antikombëtar të Shqipërisë.

 

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej