Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Lu reagon ndaj akuzave të Lallës: Nuk friksohem, reforma në drejtësi do të bëhet

Nga Skenderi 0

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu ka reaguar pas akuzave të bëra një ditë më parë nga kryeprokurori Adriatik Llalla.

Lu shprehet që nuk ndjehet i frikësuar nga asnjë përpjekje për të minuar procesin e reformës në drejtësi, e cila sipas tij do të jetë e suksesshme dhe do të parandalojë korrupsionin në gjyqësor.

Gjithashtu përmes një postimi në faqen zyrtare të Ambasadës Amerikane në facebook, Lu shprehet:

…Shtetet e Bashkuara kanë marrë një angazhim përpara popullit shqiptar për të monitoruar çdo hap të zbatimit të reformës në drejtësi.”

Postimi i ambasadës Amerikane në facebook

Shtetet e Bashkuara kanë marrë një angazhmi përpara popullit shqiptar për të monitoruar çdo hap të zbatimit të reformës në drejtësi. Asnjë përpjekje për të na frikësuar apo për të minuar procesin e reformës, nuk do të na pengojë që të sigurojmë që ajo do të jetë e suksesshme për të parandaluar manipulim politik dhe korrupsion në gjyqësor. Ky është një premtim.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej