Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Lu i prerë: Jo më Kryeprokuror që nuk ndjek askënd penalisht dhe mbron politikanët e korruptuar

Nga Media 1

Gjatë një konference të organizuar nga Avokati i Popullit, Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka qenë i prerë rreth çështjes së Kryeprokurorit.

Lu deklaroi se se duhet t’i jepet fund epokës kur Prokurori i Përgjithshëm mbron të korruptuarit. Ai theksoi se sistemi i ri nuk mund të ketë një Prokuror të Përgjithshëm që nuk ndjek askënd penalisht.

Politika të lërë mënjanë mosmarrëveshjet për çështjen e Kryeprokurorit. Palët të bien dakord për zgjedhjen e Prokurorit të Përkohshëm. Sistemi i ri nuk mund të ketë një Prokuror të Përgjithshëm që nuk ndjek askënd penalisht. Të dyja palët duhet t’i japin fund epokës kur Prokurori i Përgjithshëm mbron politikanët e korruptuar”, tha Donald Lu.

Loading...

Komente (1)

  1. Na lodhi edhe ky… as mish, as peshk..

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej