Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Lu: Përfundoi koha e gjykatësve dhe prokurorëve të korruptuar

Nga Skenderi 0

donald

Ambasadori Amerikan merr pjesë në ceremoninë e diplomimit të magjistratëve të rinj

“Tregoni se mund të bëni drejtësi pa para, pa ndikim politik dhe frikë nga kriminelët e rrezikshëm”, është shprehur ambasadori Donald Lu, gjatë ceremonisë së diplomimit të magjistratëve të rinj.

Lu në fjalën e tij është shprehur se koha e gjykatësve dhe prokurorëve të korruptuar ka përfunduar.

Ambasadori Lu ka bërë thirrje që të zbatohet reforma sepse në këtë mënyrë mund tu tregohet njerëzve respekti për ta.

Të pranishëm në këtë ceremoni ishin Kryeprokuri Adriatik Llala, ambasdori amerikan në Tiranë Donald Lu dhe Kreu i Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>