Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

LSI, një parti mafioze

Nga Media 0

Nga Arben Llalla

LSI si parti u themelua nga intelektualë që dëshironin reformimin e PS. Shumë nga këta intelektualë u përjashtuan me kalimin e kohës nga LSI, duke nxjerrë në pah fytyrën e vërtetë të Iliri Metës.

Sot, LSI ka imazhin e një partie që drejtohet nga mafiozë dhe antishqiptarë. Janë me dhjetra drejtorë të LSI që ndodhen nëpër burgje të dënuar për përfitime ekonomike dhe afera seksuale, kuptohet këto i kanë mësuar nga Iliri i bllokut që shplante k… me punësimet në diplomaci gjatë qeverisjes me PD, 2009-2013.

Shpeshherë LSI me deklaratat e saj kundër Çështjes Kombëtare është bërë zëdhënëse e grupacioneve ekstremiste serbe dhe greke.

Nuk janë të rastësishme takimet të Iliri Metës me politikanë të Beogradit dhe deklaratat kundër Çështjes Çame e PDIU-së.

E vërteta është se PDIU është bërë qime në sytë e Greqisë për të nënshtuar politikën zyrtare të Tiranës së qeverisë 2014-2017.

Në të vërtetë LSI drejtohet nga filogrekët që mendojnë e punojnë për aneksimin e jugut të Shqipërisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej