Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

LSI del hapur: Marrëveshja Rama-Basha është antikushtetuese

Nga Media 0

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili deklaroi se marrëveshja Rama-Basha është antikushtetuese dhe e paqartë.

Marrëveshja është e paqartë, se edhe unë nga media jam njohur, po teknikë duhet të jenë (ministrat), se ashtu thonë”, – u shpreh Vasili në emisionin “Të Paekspozuarit”.

Sipas LSI-së, bllokimi i koalicioneve nga marrëveshja Rama-Basha, është antikushtetuese. Gjatë bisedës në studio, Petrit Vasili tha që askush nuk mund t’i ndalojë partitë të bëjnë koalicione parazgjedhore, pasi ky është një vendim që bie në kundërshtim me Kushtetutën.

Në zgjedhjet e 25 qershorit të gjitha partitë do të hyjnë të vetme, sepse tashmë vendimi është marrë në KQZ dhe afatet nuk do të rihapen sërish.

/ argjirolajm.net/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej