Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

LSI: Buxheti për bujqësinë, qesharak

Nga Klodiana 0

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi e cilëson qesharak buxhetin për bujqësinë, një sektor që thotë se është jashtë vëmendjes që meriton.

Kryemadhi thotë se LSI kërkon rritjen e buxhetit në 2.4 përqind të Prodhimit të Brendshëm Bruto.

Në një takim me ekspertët, ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti thotë se propozimi i LSI-së është i thjeshtë.

“250 milionë euro në vit për bujqësinë, sepse kontribuon me 2 miliardë euro në Prodhimin e Përgjithshëm Bruto. Ne jemi për një bujqësi pa taksa”, u shpreh Panariti.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej