Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Lojërat Olimpike dimërore, Suela Mëhilli nesër në garë, Erjon Tola më 18 dhe 22 shkurt

Nga Klodiana 0

Do të nisë nesër për Shqipërinë aventura në Lojërat Olimpike dimërore “Peongchang 2018”, eventi më i rëndësishëm olimpik i sporteve dimërore që po zhvillohet në Korenë e Jugut. Në pistë, për ngjyrat kuqezi, do të zbresë skiatorja Suela Mëhilli, e cila do të garojë në disiplinën e sllallomit (starti i garës, ora 02:15 e mëngjesit me orën shqiptare). Skiatorja kuqezi do të ketë numrin 74 në garë, ku marrin pjesë 83 skiatore, një disiplinë e vështirë, ku garojnë skiatoret më të mira në botë, përfshi edhe kryesuesen e Kupës së Botës, Mikaela Shiffrin.

Mëhilli, në një deklaratë për mediat shqiptare, u shpreh së gëzon një formë të mirë, se është gati për këtë debutim në Olimpiadë, duke shpresuar të arrijë një rezultat të mirë, pse jo, të kualifikohet për në zbritjen e dytë. Ndërsa skiatori tjetër shqiptar që është në këtë Olimpiadë, Erjon Tola, vijon stërvitjen sipas programit të përgatitur që më parë, pasi garat e tij janë më datat 18 dhe 22 shkurt, respektivisht në disiplinat e sllallomit gjigand dhe sllallomit special. Tola shpreson që të jetë në formën optimale ditën e garës, duke synuar edhe ai të kualifikohet për në zbritjen e dytë.

ttp://telesport.al/olimpiada-suela-mehilli-neser-ne-gare-erjon-tola-18-dhe-22-shkurt/

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej