Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Llalla: 34% e stafit të Prokurorisë janë studentë të shkollës së Magjistraturës

Nga Skenderi 0

adriatik-llalla-655x356

Kryeprokurori Adriatik Llalla merr pjesë në ceremoninë e diplomimit të magjistratëve të rinj

Kryeprokurori vlerësoi institucionin e Magjistratrurës, dhe theksoi se shumë studentë që janë diplomuar tek Magjistratura kanë pozicione të rëndësishme në Prokurori dhe zënë 34% të stafit , e pjesa më e madhe e tyre janë femra.

Llalla: Sot besoj të gjithë e dini se jemi në një ceremoni tjetër të rëndësishme, ceremonia e diplomimit të magjistratëve të rinj. Shkolla e Magjistraturës furnizon gjithmonë organet e drejtësisë, aq më tepër prokurorinë. Tashmë, institucioni ynë ka mbi 34% të stafit të tij studentë të shkollës së Magjistraturës dhe shumë prej tyre janë studente femra.

Kryeprokurori Adriatik Llalla ka preferuar të mos bëjë asnjë koment kur është pyetur nga gazetarët lidhur me  kërcënimet e bëra  ndaj tij.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>