Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Lista De Biazi, fillon rinovimi i Kombëtares

Nga 27-shi 0

6

Gashi mbetet në Amerikë, afrohen Manaj, Grezda, Latifi dhe Llullaku, ndërsa Strakosha do të jetë pikë fikse, menjëherë sa të përfundojë aventura e Shpresave

Në prag të ndeshjes ndaj Lihtenshteinit, trajneri De Biazi ka prezantuar skuadrën që do të grumbullohet për transfertën e së premtes ndaj skuadrës modeste, por edhe për për ndeshjen tri ditë më pas, ndaj Spanjës në “Loro Boriçi”. Ndërkohë tekniku ka bërë edhe disa ndryshime në listën e tij dhe ajo që bie më shumë në sy është mungesa e Gashit, por edhe afrimi i disa futbollistëve të rinj. “Kam folur këto ditë me Gashin dhe ai ishte i gatshëm të vinte për këto ndeshje, por vendosa të bëja zgjedhje të tjera. Kam afruar të rinj si Manaj, Grezda e Latifi, ndërsa Strakosha do të luajë në ndeshjen e rradhës me përfaqësuesen Shpresa, më pas do të jetë një pikë fikse e Kombëtares”, tha trajneri përballë gazetarëve. Ndërkohë që skuadrës i është afruar sërish Llullaku, pas grumbullimit në miqësoren ndaj Francës. “Ai po kalon një formë shumë të mirë dhe po shënon gola, por e morëm jo vetëm për formën që po kalon, por edhe sepse është i bindur dhe sakrifikon për ekipin”, ka përfunduar trajneri De Biazi.

 

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>