Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Lirohet nga arresti i shtëpisë Elvis Rroshi

Nga Skenderi 0

rroshi

Gjykata e Lartë ka ndryshuar masën e sigurisë për kryebashkiakun e Kavajës, Elvis Rroshi, nga arrest shtëpie në detyrim paraqitje.

Në muajin qeshor Gjykata e Tranës vendosi masën e sigurisë “Arrest shtëpie”, pasi Rroshi po hetohej për veprën penale të “Falsifikimit të dokumenteve dhe vulave”në formularin e dekriminalizimit.

Tanimë Gjykata e Lartë ka ndryshuar këtë masë sigurie, duke kërkuar vetëm detyrim paraqitje për kryebashkiakun e Kavajës .

Elvis Rroshit do t’i duhet që të hënën e parë të çdo muaji të paraqitet në prokurorinë e Tiranë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>