Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Lini pyetjen 6 pa plotësuar” këshilla e ambasadës për lotarinë amerikane

Nga Klodiana 0

Kur kanë ngelur edhe disa kohë nga mbyllja e afatit të aplikimit për lotarinë amerikane, Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka një njoftim të rëndësishëm.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ ambasada tregon një nga pikat që kërkohet në formularin e lotarisë, e cila duhet të respektohet nga aplikantët. bëhet fjalë për pikën 6, në të cilën ata persona që kanë lindur në Shqipëri, nuk duhet ta plotësojnë.

‘Nëse keni lindur në Shqipëri, lini pyetjen 6 pa përgjigje’, thuhet në sqarimin e ‘Anës’. Po ashtu Ambasada këshillon të gjithë qytetarët shqiptarë që janë të interesuar për të aplikuar që të vizitojnë faqen zyrtare në internet për të parë sërish proceduarat. Kujtojmë se aplikimet për lotari do të mbyllen më 6 nëntor, në orën 18:00.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej