Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Linda Halimi përfaqëson Shqipërinë në Eurovision

Nga Ejona 0

Lindita Halimi, fituesja e edicionit të 55 të “Festivalit të Këngës” do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision

Kënga fituese e titulluar “Botë” është shkruar nga Klodian Qafoku dhe Gerland Xhari.

Përsa i përket çmimeve të tjera në Festivalin e 55 në RTSH u renditën përkatësisht në vend të dytë dhe të tretë Genc Salihu e Dilan Reka.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej