Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Lily Allen qan me dënese para fëmijës afgan: Na falni që po ju “vrasim” në vendin tuaj e në vendin tonë

Nga Klodiana 0

Këngëtarja e famshme britanike kërkon falje për politikat e gabuara të vendit të saj lidhur me vendet ka ka konflikte të armatosura  si në Afganistan apo Siri

Lily Allen, këngëtarja 31-vjeçare ka shpërthyer në lot pasi ka dëgjuar historinë e një  refugjati 13-vjeçar nga Afganistani i cili ka rrezikuar jetën e tij në përpjekje për të hipur në një kamion për në  Britani të Madhe.

Allen ka kërkuar falje në emër të vendit të saj, pasi pa nga afër kushtet çnjerëzore në të cilat jetojnë emigrantët në kampin e quajtur Xhungla, në Calais.

Duket se ka tre intervale të ndryshme në jetën e këtij djali të ri, Anglia në veçanti i ka vënë në rrezik. Ne bombarduam vendin tuaj, ju lamë në dorë të talibanëve dhe tashmë po ju vëmë jetën në rrezik në vendin tonë. Ju kërkoj falje në emër të vendit tim. Më vjen keq që ju bëmë të kaloni këtë”, ka thënë Allen.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej