Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Ligji për mbetjet/ Nishani takim me shoqërinë civile, Rama me ricikluesit

Nga Rexhina Biba 0

protesta-karton

 

Presidenti Bujar Nishani do të takohet sot me përfaqësues të shoqërisë civile dhe përfaqësues të AKIP (Aleanca Kundër Importit të Plehrave), për ligjin e importit të mbetjeve.

Takimi do të zhvillohet në Presidencë në orën 11:00.

Kreu i Shtetit pritet të njihet me shqetësimet dhe pretendimet e tyre lidhur me këtë çështje përpara se të vendosë për dekretimin ose jo të ligjit të miratuar në Kuvend vetëm me votat e mazhorancës.

Nga ana tjetër kryeministri Edi Rama do të ketë një takim në Kryeministri me ricikluesit dhe kryetarët e Bashkive në orën 10:00.

Mbetjet/ Nishani: Duhet të prevalojë interesi i qytetarëve

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>