Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ligji për gjuhën në Maqedoni, Meta: Akti i rëndësishëm historik

Nga Klodiana 0

Presidenti Ilir Meta ka uruar vendimin e Kuvendit të Maqedonisë për zyrtarizimin e gjuhës shqipe.

Me anë të një postimi në Facebook,  Meta shprehet se ky është një akt i rëndësishëm historik me rëndësi madhore.

Postimi i plotë
Përshëndes vendosmërinë për miratimin e ligjit të përdorimit të gjuhës shqipe nga Parlamenti i Maqedonisë, si një akt i rëndësishëm historik e me rëndësi madhore, jo vetëm për shqiptarët por edhe për të ardhmen europiane të Maqedonisë. Urime! 👏🇦🇱🇲🇰

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej